Nebankovní půjčky vybírejte obezřetně

Při výběru půjček platí obecné pravidlo, že bychom si měli vždy důkladně prověřit, co podepisujeme. Platí to zvláště v případě, kdy si bereme nebankovní půjčky. Existují ale i světlé výjimky. Dnes je při výběru jakékoliv půjčky nutné dobře si promyslet to, zda peníze skutečně potřebujeme, zda budeme schopni je splácet a zda je daná půjčka skutečně výhodná. Teprve poté bychom se měli odhodlat jak k tomu, že si o ni oficiálně požádáme, tak i k tomu, že podepíšeme smlouvu. Podívejte se s námi na několik tipů, které vám pomohou se skutečně správným výběrem.

Na které nebankovní půjčky si dát pozor?

Začneme tím, na co byste si měli dát primárně pozor. I když na trhu dominují především velké společnosti s férovým přístupem, nejsou jedinou možností. Zvláště nové a menší firmy, nebo soukromí investoři mohou být často spojeny s podmínkami, které nám nemusí vyhovovat. Takové nebankovní půjčky mohou být spojeny třeba s vysokými úrokovými sazbami, mohou být spojeny třeba také s různými poplatky, nebo s vysokými sankcemi v případě, kdy se opozdíme. Nehledě na možné neférové podmínky ve smlouvách, které jsou často psány malým písmem.

Jaká nebankovní půjčka je ta pravá?

Hlavní rizika máme zmapována. Nyní se tedy podívejme na to, jak by mohl ideální úvěrový produkt v nebankovním segmentu vypadat. V první řadě je třeba vybrat prověřenou a známou společnost s pozitivními recenzemi. Dále klademe důraz na transparentnost. Vždy bychom měli vědět, kolik si půjčujeme, na jak dlouho, kolik budeme platit a také jak velká bude celková splatná částka. Od toho se odvíjí také úrok a RPSN, které bude nebankovní půjčka mít. Čím menší, tím samozřejmě lépe. Pozitivem je, že například u mikropůjček může být i nulový. Dále by měla být samozřejmostí i absence jakýchkoliv poplatků – za vyřízení, schválení, vedení, ale také i předčasné splacení.

Cetelem

Osobní půjčka Cetelem vám může pomoci v mnoha situacích, kdy potřebujete peníze na nákupy nebo nečekané finanční výdaje. Půjčku Cetelem si může vzít každý zákazník, který splní...

Více

Půjčky pro problémové klienty

Potřebujete koupit elektroniku, vybavení bytu, nebo třeba rekonstruovat? Využijte půjčky pro problémové klienty, které mohou mít podobu desítek i stovek tisíc korun.